The Health Benefits
Pozitívne účinky čaju na ľudský organizmus

»  Čaj môže zvýšiť výkonosť a vytrvalosť. Vedci zistili, že katechíny (antioxidanty) v extrakte zeleného čaju zvyšujú schopnosť tela spaľovať tuk ako palivo, čo má za násladok zlepšenie svalovej vytrvalosti.

»  Pitie čaju môže pomáhať znížiť riziko srdcového infarktu. Čaj môže tiež pomáhať chrániť pred kardiovaskulárnymi a degeneratívnych ochorení.

»  Antioxidanty v čaji môžu chrániť proti hlavným druhom rakoviny, vrátane rakoviny prsníka,
hrubého čreva, kože, pľúc, pažeráka, žalúdka, tenkého čreva, pankreasu, pečene, vaječníkov, prostaty a karcinómu dutiny ústnej. Samozrejme, spoliehanie sa na čaj je alibizmus a svoje telo sa treba starať komplexne. Čaj nie je všeliek

»  Čaj pomáha bojovať s voľnými radikálmi. Má vysoký obsah kyslíkových radikálov čo napomáha ničiť voľné radikály (čo môže viesť k poškodeniu DNA) v tele. Naše telá sú navrhnuté tak, aby v boji proti voľným radikálom bojovali samostatne, ale bohužial nefunguje to na 100 percent.

»  Čaj napomáha hydratácii tela (aj napriek obsahu teínu).

»  Pitie čaju sa spája aj s nižším rizikom ochorenia na Parkinsonovu chorobu.

»  Zelený čaj môže pôsobiť ako záložná ochranu proti slnečnému žiareniu.

»  Čaj a jeho pravidelné pitie pomáha znižovať nadváhu a má pozitívny účinok na vyrovnanejší BMI(Body-Mass Index)index.

»  Pitie čaju dokáže eliminovať určité negatívne účinky fajčenia a dokonca znížiť riziko vzniku rakoviny pľúc. Čo však neznamená, že to je dôvod na zapálenie si ďalšej cigarety.

»  Čaj môže pomahať ľuďom pri cukrovke typu 2, kde pomáha diabetikom v lepšom spracovaní cukrov.

»  Čaj dokáže telu pomôcť zotaviť sa po ožiarení radiáciou. Čaj pomáha chrániť pri bunkovej degenerácii a pokožke pomáha pri obnove.

»  Čaj zvyšuje pevnosť kostí a hustotu kostných minerálov.

»  Čaj môže byť účinným činidlom pri liečení neurologockých chorôb, najmä degeneratívnych chorôb (napr. Alzenhaimerova choroba), Polyfenoly v zelenom čaji pomáhajú udržiavať tie časti mozgu, ktoré majú na starosti učenie a pamäť.
Zaujimave články o čaji:
http://primar.sme.sk/c/4117041/o-caji-a-jeho-blahodarnom-ucinku.html
https://www.facebook.com/notes/zelen%C3%BD-%C4%8Daj/blahod%C3%A1rne-%C3%BA%C4%8Dinky-zelen%C3%A9ho-%C4%8Daju/145462535110